Sisesta oma päring ja jäta kõik muu meie hooleks
Otsingu tulemused:
Epic Drama
Valge printsess
Hooaeg
01
Episood
01

Epic Drama saab valida:

telia

Uudised

24.05.2021 17:12:13
Kuninglik võimuvõitlus 15. sajandil: v...
Kaheksaosaline minisari „Valge printsess“, mis esilinastub Epic Drama eetris 26. mail, põhineb Phili...
Loe edasi
24.05.2021 17:12:13
Kaheksaosaline minisari „Valge printsess“, mis esi...
Loe edasi
13.04.2021 09:04:21
14. aprillil alustab Epic Drama kanalil rohkelt tä...
Loe edasi
22.02.2021 14:53:57
25.veebruaril alustab draamakanalil Epic Drama uus...
Loe edasi
09.09.2020 14:48:12
Kriminaalne draama sobib suurepäraselt lahutama me...
Loe edasi
23.11.2018 08:09:37
Täna esilinastus telekanali Epic Drama ajalooline...
Loe edasi
06.12.2017 06:20:00
18. sajandi George’i ajastu Londoni taustal lahti...
Loe edasi

Sarjad

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit, sed do eiusmod tempor incididunt ut labore et dolore magna aliqua. Ut enim ad minim veniam, quis nostrud exercitation ullamco laboris nisi ut aliquip ex ea commodo consequat.

Epic Drama esilinastused

See more
Valge printsess
Philippa Gregory menuromaani põhjal valminud sari räägib Yorki Elizabethist, keda sunnitakse abielluma kuningas Henry VII-ga, mis vallandab aga ajalugu muutnud sündmuste jada.
Žanr
Hooaeg
1
Kestus
54 minuti
Episood
1
Valge printsess
Christine Keeleri kohtuprotsess
Murdochi müsteeriumid
Miss Marple
Clouds Clouds Mountains Mountains CastleBirds Birds BirdsJulio Olmedo Alicia Alarcón Endeavour MorseCarta a Eva Francisco Franco Rodrigo BorgiaClouds CloudsClouds CloudsClouds Clouds
Tõelise
draama kodu

Kava

Vasted puuduvad.

Kuva tänane päev
 

Teised Viasati World kanalid

Close
24.05.2021 17:12:13

Kuninglik võimuvõitlus 15. sajandil: valge printsessi saladused

Kaheksaosaline minisari „Valge printsess“, mis esilinastub Epic Drama eetris 26. mail, põhineb Philippa Gregory samanimelisel romaanil, mis kirjeldab võimuvõitlust krooni taga seisva naise perspektiivist.

Minisari, mis on otsene järg kolmekordsele Kuldgloobuse nominendile „Valge kuninganna“, keskendub Yorki Elizabethi ja Henry VII abielule, mis võis küll lõpetada Rooside sõja, kuid poliitiline ja emotsionaalne lõhe kahe tegelase vahel viib uute konfliktideni. Heidame oma artikliga pilgu selle perele, armastusele ja reetmisele keskendunud sarja kulisside taha.

Ajalooline taust: kes täpsemalt oli valge printsess?

Kui ajada Tudorite troonile pääsemise ning Yorki ja Lancasteri suguvõsa vahelise kuningliku võimuvõitluse – mida tuntakse Rooside sõjana – lõpu jälgi, jõuab välja Elizabeth Woodwille’ini, Yorki Elizabethi emani, kes sõlmis liidu leedi Margaret Beaufortiga, Lancasterite suguvõsa kõige kuninglikuma liikme, Henry Tudori emaga, et viimase poeg Yorki Elizabethiga paari panna. Kirjete kohaselt oli Elizabethi ämm leedi Margaret pärast pulma printsessi peale armukade, kuna ta tundis, et ta ei suuda käest anda oma ainust poega, kellega Elizabeth oli õnnelikus abielus. Elizabeth tõi ilmale seitse Henry VII last, kuid Katherine, viimane neist, ei elanud päevagi ning Elizabeth ise suri oma 37. sünnipäeval sünnitusjärgse infektsiooni tõttu. Legendide järgi oli tegemist lahke ja hooliva naisega, keda peeti kauniks. Fakti, et Henry VII tõesti armastas teda, illustreerib kõige paremini tema matus: kuningas, kes oli maine poolest ihne, korraldas talle luksusliku ärasaatmise. Ta ei abiellunud kunagi uuesti.

Printsess ekraanil

Kuigi „Valge kuninganna“ pälvis kriitikute tunnustuse, ei plaaninud sarja tootnud BBC sellele järelsarja vändata. Rohelise tule andis hoopis Ameerika televõrk Starz, kes kaasas sarja loomisesse ka originaalautorid. Stseenid võeti üles Bristolis, kus produktsioonistuudiosse The Bottle Yard Studios ehitati spetsiaalselt selle sarja tarvis viisteist omavahel ühendatud võtteplatsi, mis esindasid Westminsteri palee eri osi. 200-pealisel meeskonnal kulus seitse nädalat, et ehitada võttepaigad, mille kõigi detailide kohta tehti ajaloolise täpsuse tagamiseks põhjalikku uurimustööd. Filmiti ka väljaspool, näiteks Henry VII ja Elizabethi pulm jäädvustati koos saja taustanäitlejaga Bristoli katedraalis.

Kui juba pulmadest rääkida, siis peaosa täitev Jodie Comer on enim tuntud tema rolli poolest kultussarjas „Eve’i tapmine“ ja peagi näeb teda Ryan Reynoldsi kõrval ambitsioonikas komöödiafilmis „Vabamees“. Näitleja selgitab, miks Yorki Elizabeth kannab sarjas punase ja mustaga pulmakleiti. Ta arvab, et see oli Elizabethi viis näidata, et ta ei abiellunud armastusest, vaid teda sunniti seda tegema. Jacob Collins-Levy („Noor Wallander“), kes astub üles Henry VII rollis, lisab, et veripunane oli tollal sõja värv, mis tähendab, et Elizabethi kleit oli äärmiselt solvav.

Niisiis näeb Elizabeth oma abielu selle kaheksaosalise sarja alguses kui täielikku sõda, mille muudab veelgi keerulisemaks leedi Margaret, „Troonide mängu“ Catelyn Starkina tuntud Michelle Fairley, kuid aja jooksul asenduvad pettus ja intriigid tõeliste tunnetega, andes tähenduse sarja motole „armastus surmani“.

See ajaloolise ilukirjanduse tähe Philippa Gregory romaanil põhinev kaheksaosaline sari on lugu võimust, perest, armastusest ja reetmisest, mis kaardistab Rooside sõja lõppu ja Briti ajaloo ühe dramaatilisima perioodi algust, esitades seda unikaalselt Inglise trooni nimel toimunud heitluses rolli mänginud naiste seisukohast. Sari on Epic Drama eetris alates 26. maist kolmapäeviti kell 22.00.

Sel aastal hiljem saab näha kanali eetris ka triloogia kolmandat ja viimast osa „Hispaania printsess“.

1/8
Close
13.04.2021 09:04:21

„Christine Keeleri kohtuprotsess“ – seksiskandaal, mis muutis igaveseks kogu riiki

14. aprillil alustab Epic Drama kanalil rohkelt tähelepanu pälvinud uus sari „Christine Keeleri kohtuprotsess“ läheb kaugemale pealkirjadest, et avada inimlikust küljest seksuaal- ja kultuuripoliitikaga seotud moodsa aja ühe kõige paljastavama ja ikoonilisema loo – 1960ndate sündmuste ahela, mida tuntakse nn Profumo afäärina.

See kaasahaarav kuueosaline sari, mille kirjutas BAFTA auhinna pälvinud romaanikirjanik ja stsenarist Amanda Coe ning mille režissöör on Andrea Harkin, toob vaatajate ette muljetavaldava näitlejaskonna, kelle hulka kuuluvad nii Sophie Cookson („Kingsman: Salateenistus“) peaosas Christine Keelerina ja James Norton („Sõda ja rahu“) Stephen Wardi rollis kui ka Ellie Bamber („Pähklipureja“) Mandy Rice-Daviesena, Ben Miles („Kroon“) häbistatud ministri John Profumona ja Emilia Fox („Vaikiv tunnistaja“) tema abikaasa Valerie Profumona. Sari jookseb Epic Drama eetris alates 14. aprillist kolmapäeviti kell 22.00.

1962. aastaks on külm sõda jõudnud Kuuba raketikriisiga uuele tasandile ning Briti valitsus on seksi- ja spionaažiskandaalide jadast rabatud. Samal ajal kui toonane peaminister Harold Macmillan võitleb korra taastamise nimel, koguvad hoogu kuulujutud, et tema abielus sõjaminister John Profumo jagas 1961. aasta suvel Vene spiooniga armukest. See on potentsiaalne alandus, mida riik ei saa endale lubada.

Noor modell Christine Keeler on oma armuafäärist John Profumoga edasi liikunud. Mees, oma endisest näitlejast abikaasa Valerie Hobsoni toetusega, on siiski järgmine võimalik peaministrikandidaat. Kui aga Christine’i ja kahe kohaliku Lääne-Indiast pärit mehe skandaalne armukolmnurk päädib dramaatilise tulistamisega, kistakse naine ühtäkki rambivalgusesse. Christine, kellele pakutakse meeste domineeritud 1960ndate Suurbritannias võimalust oma lugu maha müüa ja raha teenida, räägib ajalehele oma armuafäärist Profumo ja venelasega. Ta müüb loo koos salajase Profumo armastuskirjaga. See vallandab sündmuste ahela, mis viib nurjunud varjamiskatse ja riikliku protestikisani ning ühtlasi Christine’i John Profumole tutvustanud mehe ehk Christine’i usaldusaluse Stephen Wardi patuoinaks tegemiseni.

Christine Keeleri kohtuprotsess“, mis linastub alates 14. aprillist kolmapäeviti kl 22.00 ainult Epic Drama eetris, liigub kaugemale pöördelise Briti skandaaliga seotud pealkirjadest ning jutustab lugu selle peategelaste elude kaudu koos tagasivaadetega sellesse kurikuulsasse armuafääri

1/3
Close
22.02.2021 14:53:57

Epic Drama kanalil alustab uus tõsielust inspireeritud sari “Manhattan“

25.veebruaril alustab draamakanalil Epic Drama uus erakordne sari „Manhattan“, mille peaprodutsent Sam Shaw („Castle Rock“) võtab kokku selliselt: „See sari räägib meestest ja naistest, kes hülgavad oma senise elu ja kolivad keset kõrbe asuvasse salalinna, et ehitada seal valmis inimkonna ajaloo suurima hävitusjõuga relv.“

Selle kahest hooajast koosneva tõsielulistest sündmustest inspireeritud sarja keskmes on Manhattani projekti sünd – siin on segatud reaalsust fiktsiooniga. Pärast rünnakut Pearl Harborile oli president Rooseveltil vaja relva, mis ei esindaks ainult Ameerika Ühendriikide sõjalist vägevust, vaid suudaks ühtlasi sõja lõpetada. Selleks relvaks sai tuumapomm, mida arendati aastatel 1943–1944 ja mille kallal töötasid riigi teravaimad mõistused, hoides projekti samal ajal saladuses.

John Benjamin Hickey („Hea naine“) mängib Frank Winterit, kogenud füüsikut, kes oli üks projekti juhtidest. Näitleja sõnul usub tema tegelaskuju, et ta tegutseb ülla eesmärgi nimel: neil on vaja luua parem pomm, et aidata sõda lõpetada. Ta peab hoidma teadmatuses isegi oma naist, kellega nad on olnud abielus rohkem kui 20 aastat, mille vältel ei ole nende vahel olnud ühtegi saladust. Winteri abikaasat mängib „Kuuendast meelest“ tuntuks saanud Olivia Williams, kes kirjeldab olukorda kui „õhtusööke, mis peavad nüüdsest mööduma vaikuses“. Naine usub, et ta suudab elada salatseva abikaasaga, kuid väljakutse osutub liiga keeruliseks.

„Manhattan“ on täis nii isiklikke, sõjalisi kui ka teaduslikke saladusi ning hoolimata sellest, et tegevus toimub 80 aasta taguses ajas, tunduvad toonased probleemid ja inimesed endiselt päevakohased. Kuigi enamik sarja sündmusi on väljamõeldud, ei ole neil vaja häbeneda midagi seoses detailide ega visuaalse poolega. Sarja ajaloolise täpsuse eest vastutavad tunnustatud teadlased.

Tulemuseks on erakordne sari, mis tõlgib ühe maailma suurima saladuse tavainimeste keelde.

 

1/3
Close
09.09.2020 14:48:12

Kuritegevust täis suvi EPIC DRAMAS

Kriminaalne draama sobib suurepäraselt lahutama meelt nii südasuvise kuumaga kui põgenemaks argipäeva murede eest vihmasel päeval. Just seetõttu toob telekanal Epic Drama suvel ekraanile draamasarjade paremiku suvises eriprogrammis „Kriminaalne suvi“.

Alates 1. juulist saab ainult telekanalil Epic Drama kaasa elada tegelastele sarjadest „Noor inspektor Morse“, „Murdochi müsteeriumid“ ja „Frankie Drake’i müsteeriumid“. Lisaks armastatud tegelaste seiklustele toimub ka mitmeid esilinastusi, mille saladusloori langetatakse juba peagi.

Esmaspäeviti saab rännata ajas tagasi kuuekümnendatesse, kus Oxfordis lahendab juhtumeid noor politseikonstaabel Morse koos oma partneri Fred Thurdayga sarjas „Noor inspektor Morse“. Teisipäevale lisavad naiselikku vunki peategelased sarjadest „Frankie Drake’i müsteeriumid“ ja „Miss Fisheri mõrvalood“. Kolmapäeval rännatakse üheskoos Prantsusmaale. „Kollektsioon“ pajatab loo kahe venna tegudest Pariisi moeparadiisis, samal ajal kui „Speakerine“ räägib telemaailma telgitagusest elust 1962. aastal.

Neljapäeviti kostitavad teiste seas krimipõnevikud „Maltese: Maffia detektiiv“, kus heasüdamliku olemusega detektiiv töötab moraalitus maailmas ning Hispaania draama „Garduña käsi“, mille tegevus leiab aset 16. sajandi musta surma katkuepideemiast paranenud Seville'is.  Reedel rännatakse aga 19. sajandi New Yorki, kus leinatakse president Lincolni. Sarjas „Copper“ võimutseb kindral Brendan Donovaniga.

Laupäev on seadusrikkujate päralt, kes otse filmilinalt. Tele ekraanile jõuavad Hollywoodi hitid „Chicago“, „Hollywoodland“ ja „Andekas härra Ripley“. Nädalalõpp toob pühapäeviti kaasa uued ja eksklusiivsed esilinastused, mis hoiavad diivani äärel ka kõige ebausklikumad detektiivid.

Nõrganärvilistele mittesobilik Epic Drama "Kriminaalne suvi" alustab juba 1. juulil.

Telekanal Epic Drama näitab 24 tundi ööpäevas ja 7 päeva nädalas kõrgresolutsioonis kvaliteetseid ajastudraamasid. Alažanritena on kanali sisus krimi ja müsteerium, klassikaline kirjandus, poliitika ja võim, sõda, seiklus, ajalugu ja fantaasia. Epic Drama on  Eesti televaatajatele kättesaadav Telia ja Levikomi TV-teenuse klientidele. Lisainfot kanali saadavuse kohta küsida oma operaatoritl.

1/1
Close
23.11.2018 08:09:37

Meremuuseumis toimus ajaloolise sõjadraama "Das Boot" esilinastus

Täna esilinastus telekanali Epic Drama ajalooline sõjadraama “Das Boot”, mille esimest ja teist osa näidati Lennusadamas.

Kohal olid rahvusvahelised meediaväljaanded kogu Euroopast. Lisaks olid üritusel ka telekanali Epic Drama esindajad Karin Heijink, Ben Croucher ja Marieke Van Der Veen, seriaalis kapten Klaus Hoffmanni kehastav näitleja Rick Okon ning sarja stsenarist Tony Saint. Kokku oli üritusel aga mõnikümmend külalist.

14. märtsil 2013. aastal näidati Meremuuseumis allveekino raames Saksa kultusfilmi "Das Boot: Ühe allveelaeva lugu". Filmi täispikk versioon linastus Saksamaal 1980ndatel telesarjana, sest oli kino tarbeks liialt pikk.

Telesarja “Das Boot” tegevus toimub sügisel 1942. aastal, vaid mõned kuud peale seda, kus 1981. aastal linastunud filmi tegevus pooleli jäi.

Sakslastel läheb sõjarindel halvasti, liitlased lahendavad kurikuulsa Enigma ja natside vastasus süveneb järjest rohkem. Sari “Das Boot” jutustab kaks lugu, millest üks on reis allveelaeval ja teine on vastupanuliikumine La Rochelle’is. Sarjas kõneldakse saksa, prantsuse ja inglise keeles.

Näitlejatena astuvad üles Jonathan Zaccaϊ (Robin Hood), Leonard Scheicher (Finsterworld), Robert Stadlober (Summer Storm), Franz Dinda (The Cloud), and Stefan Konarske (The Young Karl Marx).

Põnevaid fakte 1981. aastal linastunud filmist “Das Boot: Ühe allveelaeva lugu”: seda peetakse üheks kõigi aegade parimaks Saksa filmiks, 55ndal Oscari-galal nomineeriti “Das Boot” kuuele auhinnale, mille hulgas oli ka parima lavastaja auhind. Tänaseni pole ühtegi teist Saksa filmi nii paljudele auhindadele nomineeritud.

Värske telesari läks maksma 32 miljonit dollarit.

Close
06.12.2017 06:20:00

Lõbutüdrukud

18. sajandi George’i ajastu Londoni taustal lahti rulluv sari Harlots on võimas peredraama, milles näidatakse linna kõige väärtuslikumat äritegevust – seksi – täiesti uue nurga alt. Tõestisündinud lugudest inspireeritud sari jälgib Margaret Wells’i (Morton) ja tema tütarde käekäiku. Margaret püüab läbi raskuste kokku viima oma ema ja bordellipidaja rolle. Kui tema äri satub halastamatu rivaalitseva maadami, Lydia Quigley (Manville), rünnaku alla, asub ka Margaret rünnakule, ehkki see seab ohtu tema perekonna. Margareti vanima tütre ja linna kõige ihaldatuma kurtisaani rollis astub üles Brown Findlay, kelle tegelaskuju satub raskustesse oma positsiooni säilitamisega nii ühiskonnas kui lähedases pereringis.
1/7

Tunnustatud näitekirjaniku ja stsenaristi Moira Buffini (Jane Eyre, Tamara Drewe) kirjutatud ja Moira Buffini ja Alison Newmani loodud Harlots on esimene Oscarile kandideerinud produtsentide Alison Owen (Suffragette, Tulip Fever) ja Debra Hayward (Bridget Jonesi beebi, Hüljatud) asutatud sõltumatu kompanii Monumental Pictures tellitud sari.

1760ndatel aastatel oli Londonis igal tänavanurgal lõbumaja, mida pidavad naised olid ettevõtlikud ja jonnakad. Ajalugu on neid suuresti ignoreerinud, nende lood on aga ennekuulmatud, brutaalsed, humoorikad ja ehedad.
Alison Owen, Produtsent
Close